Bulharsko – možnost nákupu nemovitostí za velmi atraktivní ceny

Podle analytiků z bulharského trh nemovitostí těší rostoucímu zájmu cizinců.

Vlastní dům, byt nebo byt na slunné pobřeží Černého moře je neuvěřitelnou nabídkou pro zahraniční investory, kteří jsou pokoušeni nízkými cenami, pokud jde o EU a právními předpisy, což umožňuje nákup nemovitostí v této části Evropy bez jakýchkoli překážek.

Po zaplacení celé ceny zakoupeného bytu dochází k převodu vlastnického práva prostřednictvím kupní smlouvy ve formě notářského zápisu a cena všech úředních poplatků souvisejících s koupí činí 3,5–4,0% z hodnoty nemovitosti.

Malý byt v Bulharsku lze koupit za 30-40 000 tisíc EUR a ceny v luxusních komplexech u Černého moře klesly na přibližně 800 EUR za m2.

Oblíbené jsou zejména v regionu Varna a v oblasti severně od Slunečného pobřeží, kde byt se dvěma ložnicemi obvykle stojí kolem 50–80 tisíc EUR. Na slunečném pobřeží jsou ceny nižší, protože je zde obrovská nadměrná kapacita bytů, a poptávka poklesla, protože Slunečné pobřeží je často spojováno s mladými lidmi a společenskou turistikou.

Další nabídkou pro České lidi, kteří mají zájem mít svůj vlastní dům v Bulharsku, je skutečnost, že ve srovnání s obdobím před krizí – ceny na místním trhu klesly o cca. 20 – 40%.

Před krůty to byli zejména lidé ze Skandinávie a Velké Británie, kteří kupovali byty v Bulharsku. Po krizových situacích se lidé v těchto zemích začali obávat investování v Bulharsku, které na několik let stagnovalo na trhu s nízkými cenami.

V posledních několika letech se věci změnily. Bulharská ekonomika se zlepšila a nyní mnoho Bulharů začíná projevovat zájem vlastnit prázdninový dům,

a roste zájem mezi Čechy a dalšími cizinci, kteří chtějí vlastnit nemovitosti v této zemi, a díky příznivým cenám jsou investice do nemovitostí v Bulharsku také populární v zemích jako Polsko, Slovensko, Česko a Rumunsko.

Dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít úvahu, je to, že v příštích několika letech do této země poteče téměř 7 miliard EUR z fondů EU, což by mělo mít velmi pozitivní dopad na místní stavební a realitní trh.

Celkově to znamená, že se v nadcházejících letech očekává postupné zvyšování cen.

Analytici poznamenávají, že ziskovost investic se pohybuje v rozmezí 3–7% ročně, což přesahuje míru návratnosti, kterou lze získat z aktuálně dostupných vkladů, což nepochybně dělá nákup nemovitosti v zahraničí výhodným.

Tak pro lidi, kteří uvažují o koupi nemovitosti v této slunné zemi, je vhodná doba hledat výhodné ceny, protože pro trh nemovitostí v Bulharsku jsou v současnosti charakteristické příznivé ceny a zanedbatelná poptávka, která se pomalu začíná zotavovat.

Kontaktujte nás pro další informace:  Pošlete nám zprávunebo zavolejte nám na +420602663634

Podívejte se na nemovitosti na prodej v Bulharsku

Leave a Reply

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*